Bij een Design & Build project vervult Voortman Steel Construction de rol van zowel hoofdconstructeur als aannemer. Wij berekenen de staalconstructie en de dak- en wandbekleding van het gebouw en optimaliseren het ontwerp. De constructeurs van VSC maken zelf het ontwerp, waarbij zij hoofd- en detailengineering op elkaar afstemmen.
Wij onderzoeken waar besparingen mogelijk zijn en kunnen zo een goed onderbouwde keuze maken voor het definitieve ontwerp. Kiezen we voor een relatief zwaar staalprofiel met minder arbeid of voor een lichter staalprofiel met meer arbeid? Het afwegen van kilo’s, productie- en montagekosten, conservering en transportkosten leidt tot een optimaal ontwerp. Met de ene keer een zwaardere constructie en een andere keer een lichter ontwerp als resultaat.
Voor een recent uitgevoerd project leverde deze werkwijze een aantal belangrijke voordelen op:
Het belangrijkste voordeel van een gecombineerde aanvraag is dus dat de staalconstructie, de dak- en wandbekleding en hoeveelheid arbeid volledig op elkaar afgestemd zijn, omdat alles door één partij is berekend. Dit levert voor de klant belangrijke besparingen op in het totaalontwerp van zijn nieuwe bedrijfspand. Omdat wij steeds vaker dit soort projecten uitvoeren, is de naam van onze afdeling systeembouw veranderd in Voortman Design & Build.